toate sectiunile Rol.ro

Liga Campionilor: Sparta Praga - Steaua, scor 1-1, în turul trei

Steaua București, remiză în deplasare.

În meciul disputat între Sparta Praga și Steaua bucurești, scorul a fost de 1-1 în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, calificarea urmând să fie decisă la București, pe arena Națională.

Pentru Sparta Praga a marcat Sural în minutul 35, iar pentru echipa românească, a marcat Stanciu, în minutul 75. Primul gol a fost declanșat de un corner bătut de Dockal, Sural a reluat cu capul iar Niță a rămas fără reacție. Stanciu a înscris din lovitură liberă de la marginea careului.

Sparta Praga și-a format echipa astfel: Bicik - Holex, Brabec, Kadlec - Zahustel (Costa 80'), Dockal, Frydek, Cermak (Matejovski 63'), Konate - Sural (Fatai 58'), Lafata. Antrenor: Zdenek Scasny.

Steaua București: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, Momcilovic - Pintilii, Achim (D. Popescu 89') - Aganovic (Muniru 62'), Stanciu, Tudorie (Adi Popa 55') - Golubovic. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Lasa un comentariu (spam-ul si limbajul ofensiv vor fie sterse!)